KNIHY, KTERÉ MLUVÍ

Sůl moře (audiokniha)


Autorka světového bestselleru V šedých tónech vrhá na světlo jednu z nejhorších, přesto téměř neznámých námořních katastrof.

Zima roku 1945.

Čtyři mladí lidé.

Čtyři tajemství.

Druhá světová válka chýlí ke konci, poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich má co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Přišli každý odjinud, ale všechny je žene a pomalu dohání neštěstí, lži a… válka. Když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít.

Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž líčí jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Datum vydání 25.11.2019
Formát 140x125 mm
Jazyk čeština
Původní název Salt to the Sea
Původní jazyk angličtina
Isbn 978-80-7544-180-5
Délka 7 hodin 51 minut
Typ audioknihy Nekrácená
Režie Olga Walló

Autor knihy

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová


Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.

Zobrazit profil autora