KNIHY, KTERÉ MLUVÍ

Elizino tajemství (audiokniha)


Délka

10 hodin 59 minut

Vzali jim důstojnost, ale nemohli jim vzít naději. Šokující román z Osvětimi.

Prostituce ve stínu hákového kříže. Jak vysoká může být cena přežití? Je možné si i v pekle zachovat lidství?

Čekala je těžká volba na strašlivém místě: buď budou žít dál jako řadové vězenkyně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo výměnou za snesitelnější podmínky začnou pracovat v táborovém nevěstinci. Mladá žena Eliza si vybrala druhou možnost. Když se po konci války její vzpomínky dostanou do rukou matce bývalého důstojníka SS, s hrůzou zjistí, co vše musely zubožené dívky a ženy podstupovat, aby získaly alespoň nepatrnou šanci přežít.

Elizin boj o přežití a chorá, nebezpečná láska důstojníka SS se prolínají s líčením skutečného táborového života a fungováním esesáckého veřejného domu, který dosud nikdy nebyl v literatuře popsán.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Datum vydání 03.09.2020
Formát 140x125 mm
Jazyk čeština
Původní název Kommando Puff
Původní jazyk polština
Délka 10 hodin 59 minut

Autor knihy

Dominik W. Rettinger

Dominik W. Rettinger


Dominik W. Rettinger je polský scenárista, filmový režisér a spisovatel. Narodil se ve Štětíně. Vystudoval kulturologii ve Vratislavi a Státní filmovou, televizní a divadelní vysokou školu v Lodži. Je spoluautorem a režisérem filmu Gra w ślepca (1985), scenáristou řady televizních inscenací nebo většiny dílů seriálu Ekipa (rež. Agnieszka Hollandová) i autorem několika úspěšných románů: napsal fantasy, sci-fi i detektivku.

Zobrazit profil autora