KNIHY, KTERÉ MLUVÍ
Čísla nelžou (audiokniha)

Čísla nelžou (audiokniha)

71 věcí, které byste měli vědět o světě

Autor

Vaclav Smil

Délka

7 hodin 25 minut

Čísla nelžou. Ale jakou pravdu sdělují?

Jakou pravdu čísla sdělují? A jak je interpretovat?

Celosvětově uznávaný kanadský vědec českého původu Vaclav Smil nás ve své knize bere na faktografickou výpravu za poznáním, na níž pomocí překvapivých statistik a názorných grafů zpochybňuje naše mnohdy pohodlné myšlení a vyvrací novodobé mýty o tom, jak svět funguje.

71 tematických kapitol přináší kromě nových informací a fascinujících příkladů z energetiky, dopravy či ekologie také odpovědi na otázky typu: Proč elektrická auta zatím nejsou šetrná k životnímu prostředí? Proč je těžké předpovědět, jak zlá bude probíhající pandemie? A jak lidstvo a vynálezy moderního světa ovlivňují život na naší planetě?

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Datum vydání 22.05.2023
Jazyk čeština
Původní název Numbers Don't Lie
Původní jazyk angličtina
Překladatel Roman Šolc
Isbn 978-80-7662-220-3
Délka 7 hodin 25 minut

Autor knihy

Vaclav Smil

Vaclav Smil


Vaclav Smil (1943) je autorem více než třiceti knih o energii, životním prostředí, potravě a historii technického pokroku. Do roku 2011 působil na University of Manitoba v Kanadě, kde dosáhl titulu Distinguished Professor. Je prvním neamerickým držitelem ocenění Award for Public Understanding of Science and Technology organizace American Association for the Advancement of Science. V roce 2010 byl časopisem Foreign Policy zařazen do žebříčku Top 100 Global Thinkers (první stovka nejvlivnějších globálních myslitelů). Je také členem Královské vědecké společnosti a držitelem druhého nejvyššího kanadského vyznamenání Order of Canada. Smilovy knihy obdivuje a doporučuje Bill Gates a Smil se soukromě stýká také se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem.

Zobrazit profil autora