KNIHY, KTERÉ MLUVÍ
Mlčící pacientka (audiokniha)
B

Mlčící pacientka (audiokniha)


Délka

10 hodin 23 minut

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější.

Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019

Celosvětově prodáno přes milion výtisků

Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?

Alex Michaelides (*1977) se narodil na Kypru. Vystudoval literaturu v Cambridge a scenáristiku na American Film Institute v Los Angeles. Napsal scénář filmu The Devil You Know (2013), v němž hlavní roli ztvárnila Rosamund Pike, a spolupracoval na scénáři filmu Angláni na útěku (2018), ve kterém si zahrála Uma Thurman. Mlčící pacientka je jeho debutový román.

Číst více
329,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr thriller
Datum vydání 19.03.2020
Formát 140x125 mm
Jazyk čeština
Původní název The Silent Patient
Původní jazyk angličtina
Délka 10 hodin 23 minut
Režie Václav Knop

Autor knihy

Alex Michaelides

Alex Michaelides


Alex Michaelides se narodil na Kypru, vystudoval literaturu na Cambridge University a scenáristiku na American Film Institute v Los Angeles. Jeho debutový román Mlčící pacientka se více než rok udržel na žebříčku bestsellerů New York Times a prodal se v rekordních padesáti zemích. Panny jsou jeho druhý román. Autor žije v Londýně.

Zobrazit profil autora