KNIHY, KTERÉ MLUVÍ
Smrtící bílá (audiokniha)
B

Smrtící bílá (audiokniha)


Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové.

„Viděl jsem, jak zabili dítě… Uškrtil ho, tam nahoře u koně.“

Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče.

Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla.

A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.

Číst více
499,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další tituly z řady "Detektiv Cormoran Strike"

Detailní informace

Datum vydání 25.11.2019
Formát 140x125 mm
Jazyk čeština
Původní název Lethal White
Původní jazyk angličtina
Překladatel Ladislav Šenkyřík
Isbn 978-80-7473-866-1
Délka 31 hodin 39 minut
Typ audioknihy Nekrácená

Interpret

Pavel Rímský

Pavel Rímský


Narodil v Pardubicích do rodiny divadelního režiséra. Po absolutoriu studia herectví na brněnské JAMU začal působit v divadle v Hradci Králové. Mimo něj ale hrál i v experimentálním divadle pod stanem zvaném Dílna 24, které komunistický režim zakázal a Pavlu Rímskému na čas přerušil divadelní kariéru. Po obnovení herecké práce vystřídal několik regionálních i pražských divadel, od roku 1997 se trvale angažoval v Divadle na Vinohradech. Od 70. let se objevuje ve filmech, seriálech a inscenacích. Jeho největší devízou je velmi charakteristický hlas, díky kterému se velice dobře uplatnil jako dabingový herec a voiceover mnoha dokumentárních filmů. Svůj jedinečný hlas a herecké zkušenosti naplno využívá také u audioknih, kde se řadí k nejvyhledávanějším interpretům.

Zobrazit profil autora