KNIHY, KTERÉ MLUVÍ

Zůstaň se mnou (audiokniha)


Délka

8 hodin 34 minut

Světově oceňovaný román o touze po dítěti, zradě, naději a síle mateřských pout

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství.

Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Datum vydání 31.10.2019
Formát 140x125 mm
Jazyk čeština
Původní název Stay with me
Původní jazyk angličtina
Isbn 978-80-7473-743-5
Délka 8 hodin 34 minut
Typ audioknihy Nekrácená
Režie Olga Walló

Recenze

A2 - kulturní čtrnáctideník - Recenze: Zůstaň se mnou


„Zůstaň se mnou je ovšem především románem o lásce, která je schopná překonat leccos, a zároveň o překážkách, na jejichž zdolání partneři sílu nemají. Adebayová ke svým postavám přistupuje s empatií, současně je ale nijak nešetří. Zvukové podání čtivého příběhu posluchače ještě víc vtahuje do děje plného neočekávaných zvratů.“

ceskatelevize.cz - Nigerijský příběh o velké lásce, Daniel Mukner


„…Třicetiletá nigerijská spisovatelka je výbornou vypravěčkou a díky románu Zůstaň se mnou ji lze pokládat za jednu z nejvýraznějších a nejtalentovanějších mladých anglicky píšících spisovatelek současnosti…“

Autor knihy

Ayobami Adebayo

Ayobami Adebayo


Ayobami Adebayová pochází z nigerijského Lagosu. Její povídky se objevily v  řadě časopisů a antologií, jedné z  nich se již v roce 2009 dostalo značné pozornosti v literární soutěži mezi autory britského Společenství národů. Adebayová vystudovala anglicky psanou literaturu na Obafemi Awolowo University a tvůrčí psaní na University of East Anglia, kde studovala na základě mezinárodního stipendia. Přesvědčivým debutem Zůstaň se mnou zaujala čtenáře i kritiky napříč kontinenty. Byla nominována na prestižní ocenění (Baileys Prize for Women’s Fiction, 9mobile Prize for Literature, Wellcome Book Prize) a román se umístil v mnoha výběrech nejlepších knih renomovaných světových deníků a časopisů.

Zobrazit profil autora